نسل جدید صابون ها تولید می شود

    
تعداد بازدید: 4452
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    

پایگاه خبری دانشگاه مینه سوتا، گروهی از محققان این دانشگاه با تکیه بر منابع تجدیدپذیر موفق به ارایه مولکول صابون جدیدی شده اند که به طرز چشمگیری به محیط زیست و حفظ منابع آن کمک می کند.

آنها مدعی هستند که این مولکول جدید به انتشار حجم به مراتب کمتری از ترکیبات شیمیایی موجود در محصولات شوینده در محیط زیست منجر خواهد شد. در نتیجه می توان امیدوار بود که این نوآوری کمک زیادی به بهبود وضعیت محیط زیست کند.

بررسیهای دقیق نشان داده که این مولکول صابون در قیاس با صابونهای سنتی و شناخته شده عملکرد به مراتب بهتری دارد تا آنجا که در آب سرد یا آب سخت که شامل ترکیبات گوناگون می شود اثرگذاری قابل قبول تری دارد.

این فناوری جدید کهOleo-Furan-Surfactant  نام دارد توسط محققان دانشگاه مینه سوتا ثبت اختراع شده و امتیاز بهره برداری از آن به یکی از شرکتهای دانش بنیان متعلق به این دانشگاه اختصاص یافته است.

این پروژه و جزئیات آن به صورت آنلاین موجود بوده و قرار است در شماره بعدی ژورنال ACS Central Science که به جامعه علوم شیمی آمریکا تعلق دارد منتشر شود.

یکی از محققانی که در این پروژه حضور دارد می گوید: ما توانسته ایم مولکول صابونی را از ترکیبات طبیعی نظیر دانه های سویا، نارگیل و ذرت تهیه کنیم.

مهمترین ویژگی این نوآوری در آن است که صابون ساخته شده با این مولکول در مقایسه با صابونهای دیگر عملکرد بهتری در انواع آب داشته و از این نظر برای محیط زیست یک امتیاز مهم محسوب می شود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس